29.05.2018 21:31

VeteránCup

Na turnaji v Letohradě proběhne sbírka pro Základní školu speciální Neratov

Hokejbalový turnaj Veteráncup se vrací po dvou letech zpátky do Letohradu. Jeho šestý ročník se za účasti pěti týmů uskuteční v sobotu 16. června. V rámci turnaje proběhne sbírka pro Základní školu speciální Neratov, která odstartovala už na konci března a její výtěžek se využije pro nákup lavic přizpůsobených pro děti se zrakovými vadami, mobilizační pomůcku pro chlapce s handicapem a další vybavení školy.Jak vznikl tento nápad, přibližuje hlavní pořadatel turnaje Martin Motyčka: „Chtěl jsem posunout Veteráncup o něco dál, dát turnaji větší smysl. Dostal jsem tip na Základní  školu speciální Neratov, sešel se s paní ředitelkou Havlíkovou a domluvili jsme spolupráci. Následně jsem oslovil firmy z Letohradu a okolí, jestli by nechtěli přispět na dobrou věc.“K dnešnímu dni (10.05.) se vybralo 73 500 korun a sbírka bude pokračovat i během turnaje, kterého se zúčastní pět týmů: Stará Garda SK Hokejbal Letohrad, Olympia Hradec Králové, SG SK Polička, SG SK Prachovice, Letohrad Boys, Každý kdo chce, bude moci přispět ještě do kasičky na letohradském hřišti a u toho zhlédnout legendy nejen letohradského hokejbalu.První zápas začíná v deset dopoledne a vyhlášení výsledků je naplánováno na pátou hodinu odpolední. Současně s ním bude předán i šek s částkou věnovanou Základní škole speciální Neratov. „Chtěl bych poděkovat všem firmám a lidem, kteří přispěli či přispějí do sbírky a klubu SK Hokejbal Letohrad za spolupráci. Všechny bych chtěl také pozvat na samotný turnaj, který se jistě vydaří,“ říká závěrem Motyčka.

POZVÁNKA ZDE

Firmy které přispěli do sbírky

BTTO s.r.o.
El lamíno café